2015

december

sunday 13 kl.19:30
Spjelkavik kirke, Ålesund, Norway
J.S.Bach: Weihnachts-Oratorium BWV 248

saturday 12 kl.19:30
Volda kyrkje, Volda, Norway
J.S.Bach: Weihnachts-Oratorium BWV 248

november

sunday 29 kl.18:00
Ålesund Kirke, Ålesund, Norway
Ludwig van Beethoven: Missa Solemnis Op.123
Isa Katharina Gericke, soprano
Marianne E. Andersen, mezzosoprano
Bror Magnus Tødenes, tenor
Johannes Weisser, bass
Ålesund Kammerkor
Ålesund Kirkekor
Ålesund Operakor
Bjarte Engeset, cond.
Ålesund Symfoniorkester

saturday 7 kl.18:00
Spjelkavik kirke, Ålesund, Norway
«Sangen om Maria»
Yuri Hashimoto, flute
Miki Campins, percussion
Ola Eide, Organ

september

sunday 20 kl.18:30
Parken kulturhus, Ålesund, Norway
Richard Strauss: «Sonnenaufgang» from Also sprach Zarathustra, op. 30
Kjell Flem: Solar Winds
Gustav Holst: The Planets op. 32
Knut Jørgen Røed Ødegaard, presentation
Ålesund Operakor
Ålesund Kammerkor
Lars-Thomas Holm, Cond.
Ålesund Symfoniorkester

june

saturday 13 kl.12:00
Ålesunds Kunstforening, Ålesund, Norway
Payton MacDonald: Devil Dance
Robert Dick: Tecno Yaman
Winterdance: Uttara Kuru
Yuri Hashimoto, flute&piccolo
Miki Campins, marimba&hand drum

friday 4 kl.21:00
Utsikten, Devoldfabrikken, Langevåg, Norway
Sula kulturskolens “Lærerjazz”konsert
Robert Dick: Tecno Yaman
Chick Corea: Spain

may

sunday 17 kl.18:30
Parken kulturhus, Ålesund, Norway
Kjell Flem/Rikard Nordraak: Fanfare og Nasjonalsang
Ludvig Irgens-Jensen: Canto d’omaggio
Evard Grieg: Sanger og Lyrisk Suite
Edvard Fliflet Bræin: Kantate til Ålesunds 100-års jubileum (1948)
Lars-Thomas Holm, Cond.
Ålesund Symfoniorkester

april

thursday 16  kl.19:30 (doors open at19:00)
Kunstmuseet KUBE, Ålesund, Norway
Flute and Guitar recital
Toru Takemitsu: Toward The Sea
Astor Piazzolla: Histoire du Tango, Andante from Tango Suite
Ravel, Ibert
Yuri Hashimoto, flute
Harald Kvasnes, guitar

march

sunday 22  kl.18:00
Parken kulturhus, Ålesund, Norway
Chen Gang&He Zhanhao: Butterfly Lovers
Prokofiev: Romeo and Juliet Suite
Bjarte Engeset, Cond.
Ålesund Symfoniorkester

february

sunday 8  kl.19:00
Spjelkavik kirke, Ålesund, Norway
“Mosaic” Ålesundkulturskole lærerkonsert
Schubert, Grieg, Moussorgsky for Woodwind quintett
Oskar Sletfjerding, flute
Yuri Hashimoto, flute
Bente Dyrhaug, basoon
Jøran Hatten, clarinett
Tor Haram, horn